Sivilce İzlerini Photoshop İle Temizleme

Fotoğraflar üzerinde değişim yapma lüksü sunan, eğlenceli ve mizahi fotoğraflar hazırlamaya yarayan, birçok yazılı ve basın reklamını tasarlama rahatlığı sunan photoshop programı, işletmeler ve kişisel kullanıcılar tarafından sıkça kullanılır. Bu programı öğrenmek ve bilgilerini geliştirmek isteyenler için sivilce izlerini photoshopla nasıl temizleriz onu anlatacağız.

Yüzdeki sivilce, ben gibi görüntüleri yok etmek için photoshop programını rahatlıkla kullanabiliriz. Programı açın ve çalışma yapacağınız fotoğrafı ekleyin. Yüzü pürüzsüzleştirmek için kullanılan en basit sistem, programda sağ tarafta bulunan yara bandı simgesiyle çalışmaktır. Yara bandı simgesine tıkladığınızda nokta düzenleme fırça araçları bölümü açılacaktır. Yüzde pürüzsüz görüntüye sahip bir yere tıklayın, bu sayede o zemini kullanmak için ayırmış olacaksınız.

Yüzde bulunan sivilceli, kötü görünen yeri tıklatın, bu işlemi yüzdeki tüm sivilceli alan bitene kadar tekrarlamalısınız. Temizleme işleminin tamamen bittiğinden emin olduktan sonra menüden farklı kaydet kısmından fotoğrafı kaydedin. İki fotoğrafı karşılaştırdığınızda nasıl bir çalışma yaptığınızı rahatlıkla gözlemleyeceksiniz.

fotoshop ile sivilceleri temizleme

Yüz temizleme işleminde uygulayacağınız diğer bir yöntem programda sol tarafta bulunan menünün yukarıdan 4. Sırasındaki kısma gelerek Patch tool seçeneğini tıklamaktır. Sonrasında mouse ile sivilceyi daire içine alıp pürüzsüz olan tene doğru sürüklemektir. Bu işlemi her sivilceye tek tek yapmalıyız, uzun bir iş  gibi gözükse de profesyonel çalışmak isteyenler için en uygun yöntemdir. Çalışmanız bittikten sonra fotoğrafı kaydetmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir