Photoshop İle Diş Beyazlatma

Basın ve yayın işiyle ilgilenenlerin çok aşina olduğu photoshop, son zamanlarda kişisel fotoğraflar üzerinde düzenleme yapmak isteyenlerin de kullandığı bir program haline gelmiştir. Fotoğrafların üzerinde değişiklik yapmanın yanı sıra, yeni afişler hazırlamak, fotomontaj yapmak, dergi kapakları yapmak gibi birçok işte bu programdan yararlanırız. Sosyal medya hesaplarındaki profil ve kapak fotoğraflarını da photoshop sayesinde özgün hale getirebiliriz.

Photoshop programı sayesinde sarı ve bakımsız gözüken bir dişi beyaz hale getirebilirsiniz. İlk yapmanız gereken programı açıp üzerinde çalışacağınız fotoğrafı programa Mouse sol tuşuna basarak sürüklemektir. Fotoğrafı büyütmek için zoom kısmına tıklayın ve dişleri yaklaştırın. Qick mask menüsünü seçip sonrasında Brush tool sekmesini tıklayacaksınız ve dişleri yavaşça istediğiniz renge boyayacaksınız. Tekrar Qick mask kısmına tıkladığınızda resim seçili olarak işaretlenir.

fotoshop ile diş beyazlatma

Dişleri istediğiniz beyazlığa getirmeniz için İmage Adjustments kısmını seçmeli ve level kısmından beyazlık ayarlarını girmelisiniz. Değerleri ayarlayıp ok tuşuna bastığınızda dişler otomatik olarak o renge dönüşecektir. Diş beyazlatma işlemini programda birkaç yolu bulunmaktadır, ilk anlattığımız işlem en kolay olanıdır.

Photoshopta diş beyazlatmanın ikinci yöntemi, fotoğrafı programda açmak ve ağız kısmı seçmektedir. Saturation menüsünü tıklayıp buradan master yazan kısma tıklamak gerekiyor. Yeni acıkan pencereden yellows kısmını tıklamalı ve saturation yazan kısmı sola doğru çekmeliyiz. Böylelikle sarılığı beyaza doğru kaydırmış oluyoruz. Lightness seçeneği de sağa kaydırıldığında dişler doğal ve parlak olacaktır.

“Photoshop İle Diş Beyazlatma” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir