Türkiye'nin en güncel blog sitesi blogzenn.net'a hoşgeldiniz.
Cumartesi , 13 Ocak 2018
Anasayfa » Sağlık » Oral Seks Nedir Zararı Var Mıdır?

Oral Seks Nedir Zararı Var Mıdır?

İnsanlık kadar eski bir tarihe haiz olan oral sex, ağız ve dil kanalıyla cinsel organların uyarılmasıdır. Oral seks nedir diye sorulduğunda belli bir kesim uygar sevişme sanatı olarak görmekte, oral seksten uzak durulmasını informasyon eksikliğine bağlamaktadır. Birçok faydası yanında zararları da olan oral cinsellik, alınması ihtiyaç duyulan tedbirler alınmadığı takdirde bazı hastalığa yol açmaktadır. Cinsel sağlık konusunda önem arz eden oral seksi biraz inceleyelim.

ORAL SEKSİN FAYDALARI NELERDİ?

– Cinsel olarak haz verir

– Hamile kalma riski yoktur

– Kızlık zarına zarar vermez

– Aynı anda orgazm olmama durumunda orgazm olmayan tarafın doygunluk olmasını sağlar.

ORAL SEKS YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Cinsel organlar temizlenmeli ve kurulanmalı, temizliğe ne olursa olsun oldukça dikkat edilmelidir.Cinsel organlarda bir hastalık olması durumunda virüsün karşı tarafa bulaşması, uçuk oluşumu kaçınılmazdır. Bu durumda en önce tedavi olunmalıdır.Cinsel organlar oral sex esnasında dişlerle yıpratılmamalı acı verilmemelidir. Bu şekilde bir durumda ilişkiye girmek zorlaşabilir.Her iki tarafın da hoşuna gidip gitmediği sorgulanmalı, mecburi bir durum yaşanmamalıdır. Dürüst olunmaması ve hoşuna gidiyormuş benzer biçimde davranılması karşı tarafı yanıltacağından birbirinden hastalık duyulan bir eyleme devam edilmemelidir. Bu şekilde bir durum zaman içinde eşlerin birbirinden soğumasına niçin olabilir. Oral seksle ilgili merak ettikleriniz için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ORAL SEKS POZİSYONLARI

69 POZİSYONU: Çiftlerin birbirini en iyi şekilde uyardıkları pozisyon olarak bilinmektedir. Oral seksten hoşlanan çiftlerin en fazlaca hoşlanılmış olduğu pozisyondur. Hanım ve adam cinsel organlarını görür vaziyette ters durumdadır. Tensel ve duygusal olarak çiftleri birbirine en fazlaca yaklaştıran pozisyondur. Oral sex nedir denildiğinde 69 pozisyonu en iyi tanımdır.

DİZ ÜSTÜ POZİSYONU: Çiftlerden biri diz üstü pozisyon alır. Diğeri ayakta durur. Diz üstü duran taraf ayakta duranın cinsel organını ağız ve dil yöntemiyle uyarır. Daha ziyade adamın ayakta olduğu pozisyondur.

ERKEĞİN UZANDIĞI POZİSYON: Adamın uzandığı ve kadının da oral sex yapmış olduğu pozisyondur.

YATAK UCU: Kadının başı yatağın ucundadır. Adam ayakta ve cinsel organı kadının yüz hizasındadır. Her iki taraf için de keyifli bir pozisyondur.

ORAL SEKS NASIL YAPILIR?

Oral sex nedir iyi mi yapılır denildiğinde bilimsel açıdan kabul görmüş bir sex tekniğidir denilebilir. Hanım cinsel organında en kırılgan ve duyarlı bölge klitoristir. Dil ve dudaklar kullanılarak oral sevişmede bu bölge uyarılır. Erkekte ise penis başı ve arka bölgesi en duyarlı bölümlerdir. Kadının dilini bu bölgelerde gezdirmesi ve penisi ağzına alması haz almayı sağlar.

ORAL SEKSİN ZARARLARI NELERDİR?

Cinsel organların taşımış olduğu mikrop ve virüsler ağzı yolu ile karşı tarafın vücuduna girerek hastalıklara yol açmaktadır. Ağızdaki bir açık yara, mikrop ve virüslerin girişini hızlandırarak karşı tarafın virüsü kapmasına yol açabilir, ağızda uçuk ve yaralara niçin olabilir. Temizliğe dikkat edilmediği takdirde kansere kadar götürmüş olan zararları bulunmaktadır. Ne olursa olsun alınması ihtiyaç duyulan tedbirler alınmalı, oral sex sevişmelere lezzet katan bir hale getirilmelidir. Oral seksin yol açmış olduğu hastalıklarla ilgili merak ettikleriniz hakkından informasyon vermek gerekirse;

UÇUK: En oldukca bulaşan virüslerden olan Herpes siplemks virüsü niçin olur. HSV1 virüsü, ağız yaralarına, HSV2 virüsü ise genital yaralara niçin olur. Uçuk kronik bir hastalık olup tedavi edilememektedir. Bundan dolayı herpesten kaçmak problemi çözmemektedir.

HPV: Temas yolu ile bulaşan bir virüstür. Genital siğil olan HPV oral seksle oldukca süratli bulaşır. Bazı bilim adamları oral seksin gırtlak kanseri başta olmak suretiyle serviks kanserine de yol açtığını anlatmaktadır. HPV aşısı 18/26 yaş içinde 3 doz olarak uygulanmakla beraber, tedavisi yoktur.

BEL SOĞUKLUĞU:Dikkat edilmediği takdirde oral seksin zararları oldukça fazladır. Bunlardan biri de bel soğukluğudur. Oral seksle fazlaca kolay bulaşmaktadır. Boğaz ağrısı, yutma zorluğu, boğazda kırmızı lekeler, sarı ve beyaz akıntılarla kendini gösterir. Oral yolla bulaşır ve tüm vücuda yayılır. Bel soğukluğundan cinsel organlar da fena etkilenmektedir. Bel soğukluğu serviks bölgesinde derinlerdedir. Bundan dolayı adam hanımdan değil, hanım erkekten oldukça daha kolay virüs kapmaktadır.

KLAMIDYA: Genital akıntı, boğaz ağrısı, soğuk algınlığı, idrarda yanma, cinsel ilişki esnasında acı benzer biçimde emarelerle kendini gösterir. Antibiyotikle tedavisi mümkündür. 2 haftada tedavi olunmakla beraber karşı tarafın da aynı anda tedavi olmaması durumunda oral seksle yine bulaşır.

FRENGI: Ellerde ve ayaklarda yara, ateş, saç dökülmesi, lenf düğümlerinde şişme, baş ağrısı, kilo kaybı ve halsizlik emareleri göstermektedir. Ne olursa olsun tedavi edilmelidir. Aksi takdirde beyne zarar vermekte ve davranış bozukluklarına niçin olmaktadır.

HEPATIT B: Ağız ve anal bölgeden bulaşan bir hastalıktır. Hepatit B aşısı olan bir hastalık olup alınması ihtiyaç duyulan tedbirler mevzusunda titiz davranılmalıdır.

HIV: Oral seksin yanında anal ve vaginal yollarla da bulaşan bir hastalıktır. Açık yaralarda bulaşması fazlaca daha kolaydır.

ORAL SEKS HAKKINDA BİLİNMEYENLER

– Oral sex hakkında merak ettikleriniz her şeyi bulacağınız yazımızda birazcık da oral sex hakkında bilinmeyen şeylerden bahsedelim.

– Oral cinsellik temizliğe dikkat edilmiş olduğu sürece iğrenç bir sex tekniği değildir.

– Tertipli meydana getirilen oral seksle çiftler birbirini daha iyi tanımakta, birbirlerinin en fazla zevk almış olduğu pozisyonları keşfetmektedir.

– Kadının oral cinsellik yapması argoda ‘saksafon çalmak’ olarak tanımlanır.

– Oral cinsellik bir cinsel sapıklık değildir.

– Erkekler oldukca hoşlansa da hanımefendilerin azca bir kısmı erkekleri bu yöntemle uyarmaktan hoşlanır.

– Erkekte penis başı, hanımda klitoris aşırı duyarlıdır.

– Dişler cinsel organlara zarar verebilir, bundan dolayı dikkat edilmelidir.

– Bir tarafın erken boşalması durumunda öteki taraf oral seksle doyum edilebilir.

– Vaginaya herhangi bir şey sokulmadığından kızlık zarına bir ziyanı yoktur.

– Vagina bolca su ile yıkanmalı, içine sabunlu su kaçırılmamalıdır.

– Vaginaya hava üflendiğinde hanım ağrı ve acı hissedebilir.

– Hanım spermleri yutabilir bir sakıncası yoktur. Hamile kalmaz.

– Hanımdan salgılanan sıvılar mikrop içermez erkek de onu yutabilir.

– Zorlama olmaması durumunda her iki tarafa haz veren bir uygulamadır.

– Açık yaralardan virüs kapma ihtimali fazlaca yüksektir. HIV virüsü sperm yolu ile hanıma geçer. Bundan dolayı tedavi olmadan oral sex yapılmamalıdır.

– Karşılıklı haz alınarak meydana getirilen bir oral sex çiftleri birbirine daha da bağlayacak ve yatak odalarını ve cinsel yaşamlarını fazlaca daha çok renkli hale getirecektir.

Kaydet

Kaydet

530 views

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

fotoshop maliye muhasebe ünlülerin pornoları mia khalifa sikiş amatör liseli rus sikiyor türkçe alt yazılı izle amatör çıtırı sikti
web
stats