MTV Ödememe Cezası Nedir

MTV ödemezsek ne olur? Yaptırımı nedir? Cezası var mıdır? MTV ödemedim haciz gelir mi? diye sorular kafanızı kurcalıyorsa, hepsinin cevabını bu yazımızda bulacaksınız.

mtv ödememe cezası

Motorlu taşıtlar vergisi ödenmediği taktirde aracınız bağlanması gibi bir durum söz konusu değildir ilk olarak bunu belirtelim. Trafik çevirmelerinde, mtv ödeyip ödemediğiniz kontrol edilmez, ehliyete ruhsata ve trafik sigortasına bakılır. MTV trafiği değil, vergi dairesini ilgilendirir.

MTV ödemediğiniz taktirde aylık %0,7939 oranında bir gecikme zammına maruz kalırsınız. Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), kira geliri sahiplerine yaptığı çağrıdan sonra şimdi de MTV borcu olanlara çağrı yapmaya hazırlandığı dedikoduları var. Bu çağrının ardında verilen süre içerisinde ödeme yapmayanları da haciz şoku bekleyebilir. Hacizler de artık e-haciz olarak yapılıyor ve banka hesabınızdaki paraya bloke konuluyor. Bu duruma maruz kalmamak için MTV taksitlerinizi vadesinde yatırmanızı öneririz. Zaten artık birçok banka kredi kartına vade farksız taksit imkanı sunuyor.

“MTV Ödememe Cezası Nedir” üzerine bir yorum

  1. şu muayenede sorun olmasa ödemem valla ne de olsa 5 yılda bir af çıkıyor. ödeyen enayi durumuna düşüyor. devlet bu afları çıkarmamalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir