LG G3 Çatlama Problemi

Meraba dostlar, bu yazıya geldiğinize gore LG G3 çatlama sorunuyla karşı karşıyasınız. Muhtemelen elinizdeki cihaz 410 serisidir. Zira 411 ve 412 serilerinde bu sorun ortadan kalktı diyebiliriz. Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü benzer biçimde cihazınızda bir çatlak oluştuysa bu problemi güvence kapsamında çözebilirsiniz. Servis parasız bir halde aygıt değişimi yapıyor bu durumda.

lg-g3-catlama-sorun
lg-g3-catlama-sorun

LG G3 Çatlama Sebebi Tasarım

Metal bir çerçeve ve plastik bir beden ile üretilen G3’ün yaşamış olduğu en büyük mesele metal yorgunluğu olarak adlandırılan ve bilhassa havacılık ve inşaat endüstrisinde dikkate alınması ihtiyaç duyulan bir unsur ve metalin vakit içinde aşınması ve yıpranması olarak tanımlananıyor özetlemek gerekirse.

Gösterilen bir öteki niçin ise G3’ün beden tasarımı.

İfade edilene nazaran LG G3’ün gövdesinde bulunan plastik kasa, düşme anında darbeyi dağıtarak darbe sertliğini telefonun değişik noktalarına iletiyor ve telefon zayıf olduğu noktadan çatlıyor. Bu çatlama çoğu zaman metal yüzeylerin eklem yerlerinde, köşelerinde ve birleşim noktalarında görülür ki kulaklık girişi şeklinde noktalar da bu bölgelerden biridir.

Bu durumu aslına bakarsak telefonun lehine işleyen bir durum olarak da algılamak mümkün; zira eğer bu darbe değişik bir yere yönelseydi telefonun ekranı ya da yaşamsal işlev gören değişik yerlerinde daha ciddi problemler yaşanabilirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir