Depresyonun Ruhsal ve Bedensel Çözümleri

Depresyon toplum olarak sıkça yakalandığımız, hayatı alt üst eden bir psikolojik hastalıktır. Kadınlarda erkeklerden daha sık görülen depresyon, kişinin hayatını ve çevresindekileri olumsuz etkilemektedir. Uykusuzluk ya da sürekli uyuma isteği, aşırı stresli davranışlar, kimseyi görmek istememek, sürekli hüzün duymak depresyonun ilk belirtileridir. Hayatın çok sıkıcı olduğunu, hayatta yaşama amacının kalmadığı düşünülür.

depresyon belirtileri

Depresyondayım demek yerine uzman bir psikoloğa gitmek ve gerekli tetkikleri yaptırmak gerekir. Depresyonda olduğunu düşünen birinin hormonsal bir rahatsızlığı olabilir ya da fiziksel bir ağrısı onu mutsuz ediyor olabilir. Kan tahlilleri, psikoterapi yöntemleri yapıldıktan sonra hastalığın ne olduğu belirlenir.  Doktor teşhis koymadan asla kulaktan dolma ilaçlar kullanılmamalıdır, zaten birçok depresyon tedavisinde ilaca ihtiyaç kalmamaktadır.

Depresyonun ruhsal çözümleri hekiminizin yapacağı terapilerde gizlidir. Sorunun özü bulunduktan sonra o durumla ilgili duygular ve düşünceler olumluya dönüştürülür. Depresyon hastalığının temelinde mutsuzluk ve değersizlik vardır. Kişi kendini mutlu edecek yollar bulmak zorundadır. Komik videolar izleyebilirsiniz, sizi mutlu eden aktivitelere katılabilirsiniz. Hobilerinizi hayata geçirebilirsiniz ve hayatınızdaki boşlukları başkalarına yardım ederek doldurabilirsiniz. Bir başkasının size güzel cümleler sarf etmesi sizin aslında değerli olduğunu hatırlatacaktır.

Gülümsemek, sağlıklı besinler tüketmek, doğa yürüyüşleri yapmak, spor yapmak, sakinleştirici ve uyku getirici bitki çayları içmek depresyonun bedensel ve ruhsal çözümleri arasındadır. Hayatın ve sizin değerli olduğunuzu hatırlatacak her aktivite depresyondan çıkmanızı kolaylaştıracaktr.

Daha fazla bilgi için http://www.depresyonbelirtileri.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaydet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir