Türkiye'nin en güncel blog sitesi blogzenn.net'a hoşgeldiniz.
Cumartesi , 13 Ocak 2018
Anasayfa » Teknoloji » Bosch Plus 90 Deneyimim Yorumlar

Bosch Plus 90 Deneyimim Yorumlar

Bu sayfaya geldiğinize nazaran otomobilini seven ve ona ilgi gösteren birisiniz. Elektrik aksamı otomobilimizde oynama yapabileceğimiz yerlerin önderlik yapar. Ben de 3 ay (şubat 2016) ilkin otomobilimin far ampulü ömrünü doldurunca yeni ampül almak için küçük bir araştırma yaptım. En oldukça tavsiye edilen ürünlerin başlangıcında Bosch Plus 90 vardı. Bayağı bir araştırma yaptım videolar izledim ve bu ampüllerin tam aradığım ampül olduğu kanaatine vardım. Vakit kaybetmeden n11.com adlı web sitesi üstünden sipariş verdim ve 2 gün benzer biçimde bir sürede ampüller elime ulaşmış oldu. Ampulleri arca taktığımda birinci şoku yaşadım zira internette izlediğim videolardaki beyazlık ile uzaktan yakından alakası yoktu yanan farların. Arabanın orjinal ampulleri kadar sarı değildi fakat dikkatle bakınca orjinalinden birkaç ton daha açık olduğu görülebiliyordu. Aşağıdaki fotoğraflara bakarak siz de bunu kolaylıkla görebilirsiniz.

bosch plus 90

bosch plus 90

Sadece farlın hakkını teslim etmek gerekir, karanlıkta eski farlara nazaran oldukça daha iyi aydınlatma sağlıyordu. Görüş mesafesini karanlık yolda ciddi bir halde arttırıyordu. Ampulleri almadan ilkin web üstünden Bosch Plus 90 yorumları okudum. Dikkatimi çeken bir yorumda şu şekilde diyordu, düzgüsel ampullerin averaj ömrü 2 senedir fakat bunlar performans ampulü olduğundan 1 yıl kadar bir ömürleri olacaktır. Buna fazlaca takılmadım zira hem beyaz hem de fazlaca daha iyi aydınlatan bir ampül aldığımı düşünüyordum yılda bir kez 65 lira verebilirdim bunun için. Fakat gelin görün ki durum hiç de bu şekilde olmadı. Bosch Plus 90‘ı kullanmaya başladım ve daha 20 gün olmuştu ki ampullerden biri söndü. Bosch servisini aradım ve durumu anlattım, ampuller sarf araç-gereç olduğundan güvence kapsamında değil fakat fazlaca kısa sürede bozulmuş olduğu için bosch servisinden satmaca ibraz ederek değişiklik yapabilmem için destek olabileceklerini söylediler. Ürünle beraber gelen faturayı saklamamıştım n11 üstünden satıcı ile irtibata geçtim onlarca kere bugün yardın göndereceğim diyerek oyaladıktan sonrasında faturayı yollamdı. Dolayısıyla ben de değişimi yapamadım. 65 liralık ampulü 30 gün kullanabildim.

Netice olarak Bosch Plus 90 ampül satın almak isteyen var ise bu deneyimleri göz önünde bulundurarak tercih yapmalı. İnternetteki videoları aldanmayın ampul renkleri üstteki fotoğrafta olduğu gibidir. Bende olduğu benzer biçimde 20 günde de bozulabilir 6 ayda da bozulabilir. 6 ayda bozulursa servisin değişiklik yapacağını pek düşünmüyorum açıkçası. Ben bu yüzden bu ürünleri kullanmaktan vazgeçtim. 7 liralık ampulü takıp 2 yıl kullanmak oldukça daha rasyonel bir davranış.

Güncelleme: Eylül 2016 itibariyle de ikinci ampül patladı. Kısaca 7 ay çalıştı. Düzgüsel bir ampulün 5 katı para verip 1/3 – 1/4 arası bir ömre haiz ampulü kullanmak bana pek mantıklı gelmiyor osram’ın standart ampullerini tercih edeceğim. Zira hem renkte hem de aydınlatmada bu fiyat farkına değecek bir fark yok.

Kaydet

382 views

4 yorum

  1. bosch plus 90 iyidir ama dediğiniz gibi ömrü kısa. servis size yardımcı olmş ama eminim 7-8 ayda patlasaydı yapacak bişey yok derlerdi.

  2. plus 90 güzel ürün ama yorumlar hep çabuk patlamasından yana. ben de almayı düşünüyordum lakin alternatiflere bakıyorum artık.

  3. plus 90 kolay kolay sönecek veye kesilecek gibi göerünmüyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

fotoshop maliye muhasebe ünlülerin pornoları mia khalifa sikiş amatör liseli rus sikiyor türkçe alt yazılı izle amatör çıtırı sikti
web
stats